+48 608-514-844  
fundacja@druzynablazeja.pl

Józefów, Ejsmonda 48 A
KRS: 0000718273

#DrużynaBłażeja - fenomen społeczny

W dniu 10 października 2016 r. Błażej wpadł pod pociąg. W wyniku wypadku stracił obie nogi, był reanimowany, walczył o życie. Komunikaty, że "walczy" dodawały wszystkim sił. Nikt nie wątpił w to, że musi wygrać. A skoro wygra, trzeba pomagać. Na początek zbiórka krwi - niezbędnej do życia, później rehabilitacja, protezy, pomoc psychologiczna dla Błażeja i rodziny. Na koniec…dostosowanie mieszkania do ograniczeń Błażeja. Potrzeba niesienia pomocy zjednoczyła grupę osób, praktycznie nie znających się wcześniej, stworzony został Team, który przybrał nazwę #DrużynaBłażeja.

O #DrużynieBłażeja zrobiło się głośno. Akcję wsparli ludzie z pierwszych stron gazet - Agata i Andrzej Duda, Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska, Marcin Gortat, Kuba Wojewódzki i wielu innych.

 

Agata i Andrzej Duda
Robert Lewandowski
Agnieszka Radwańska
Marcin Gortat
Kuba Wojewódzki
Krzysztof Jankes Jankowski
Martyna Wojciechowska i Magda Gessler
Zbigniew Wodecki

 

Błażej otrzymywał wsparcie od osób znanych, ale także od swoich przyjaciół ze szkoły czy drużyny. Ale sygnały płynęły zewsząd - od osób, które nigdy z Błażejem się nie spotkały, ale podziwiały jego walkę o powrót do sprawności. Wszyscy stawali się członkami #DrużynyBłażeja...

Sygnały wsparcia docierały z pozostałych zakątków Ziemi - z Rosji i Ukrainy, z dalszej Irlandii i Wielkiej Brytanii, a nawet z odległej Japonii, USA i Australii. Nawet załoga statku z Morza Pólnocnego dołączyła do tego grona.

 

  

 

O Błażeju i jego Drużynie pisały gazety, pokazywała telewizja. Dzięki temu udało się zebrać pieniądze na jego leczenie i rehabilitację. Zakupiono protezy, które pozwoliły Błażejowi wrócić do aktywności. Chodzi, jeździ na rowerze, pływa, jeździ na nartach. Marzy o starcie na olimpiadzie...

 

  

 

Dzisiaj twórcy #DrużynyBłażeja powołali Fundację, która ma nadal pomagać Błażejowi, ale co najważniejsze - wraz z Błażejem pomagać innym, którzy znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji. Moc #DrużynyBłażeja pozwoli nam realizować marzenia tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.